Sympozjum biblijne z okazji wydania księgi pamiątkowej na jubileusz 70. urodzin ks. prof. dr. hab. Stanisława Hałasa SCJ 9 XII 2022

Data: 09.12.2022
Miejsce wydarzenia: ul. Bernardyńska 3, Kraków

sympozjum_dla_o_s_halasa_-_1280a.jpg

Instytut Nauk Biblijnych Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Sekcja Biblijna Polskiego Towarzystwa Teologicznego w Krakowie pragną serdecznie zarosić na sympozjum biblijne z okazji wręczenia księgi pamiątkowej ks. prof. dr. hab. Stanisławowi Hałasowi SCJ, przygotowanej z okazji siedemdziesiątej rocznicy jego urodzin.

Mottem spotkania są słowa: Misericordias Domini in aetrnum cantabo (Ps 88,2), które wskazują na jeden z zasadniczych wątków badań naukowych Księdza Jubilata, ale także swoisty charyzmat, jaki wpisał w swoją codzienność i propagował wśród studentów i pracowników Wydziału Teologicznego UPJPII, dając się nie tylko poznać jako człowiek wszechstronnej wiedzy i posiadający bardzo solidny warsztat badawczy Pisma Świętego, ale przede wszystkim jako osoba wyczulona na dobro, prawdę i piękno, otwarta na drugiego, wręcz bardzo ojcowska.

Ksiądz prof. dr hab. Stanisław Hałas SCJ to biblista znany i szanowany nie tylko w środowisku krakowskim, ale również wśród biblistów polskich. Świadczą o tym m.in. dedykowane Księdzu Jubilatowi artykuły nadesłane z niemal wszystkich ośrodków biblijnych w Polsce, opublikowane w pracy zbiorowej pt. Któż potrafi opowiedzieć dzieła miłosierdzia Bożego?

Księga pamiątkowa ku czci ks. prof. dr. hab. Stanisława Hałasa SCJ w siedemdziesiątą rocznicę urodzin, Wydawnictwo Naukowe UPJPII, Kraków 2022.

9 XII 2022, godz. 9:00

ul. Bernardyńska 3, Kraków