Sympozjum biblijne „Biblia Księgą Wiary” 9 III 2024

Data: 09.03.2024
Miejsce wydarzenia: Online

biblia_ksiega_wiary_9_iii_2024-1280.jpg

Biblia to nie księga, ale zbiór ksiąg, spisanych przez różnych autorów, często anonimowych. Dzieło teandryczne, bosko-ludzkie, natchnione przez Boga i zawierające Objawienie Boże. Księga Kościoła i podstawa jego nauki. Kościół żyje bowiem wiarą biblijną i w Kościele uzyskać można zrozumienie Pisma Świętego. Kościół jako wspólnota wierzących potrzebuje również dogłębnego i dokładnego poznania treści swej wiary.

Dlatego też doskonałą okazją do zgłębienia niektórych aspektów tego, co Bóg przekazał w Piśmie Świętym za pośrednictwem ludzkich słów, możliwością lepszego zrozumienia zawartych w nim treści teologicznych, jego orędzia wiary, jest kolejna edycja sympozjum biblijnego „Biblia Księgą Wiary”, zorganizowanego przez Instytut Teologiczny Archidiecezji Lwowskiej obrządku łac. im. Św. Abp. Józefa Bilczewskiego we Lwowie-Brzuchowicach oraz Instytut Nauk Biblijnych Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Jego organizatorzy już po raz dziesiąty mają zaszczyt zaprosić na to wydarzenie, które odbędzie się 9 marca 2024 roku (sobota) w trybie online.

Platforma Zoom

7:45 (PL) (czas polski)
8.45 (UA) (czas ukraiński)
ks. dr Jacek Uliasz, dyrektor IT