Promocja książki „Ksiądz Łukasz Kamykowski – teolog dialogu” 28 II 2024

Miejsce wydarzenia: Budynek UPJPII (aula, I piętro), ul. Bernardyńska 3, Kraków

lukasz_kamykowski_-_teolog_dialogu-1280.jpg

Zapraszamy na promocję książki

„Ksiądz Łukasz Kamykowski – teolog dialogu”

Gośćmi wydarzenia będą: ks. prof. Łukasz Kamykowski, ks. prof. Robert Tyrała, rektor UPJPII, ks. prof. Jan Dziedzic, dziekan Wydziału Teologicznego UPJPII. Spotkanie poprowadzi ks. prof. Tadeusz Dzidek.

Ks. prof. dr hab. Łukasz Kamykowski należy do grona najbardziej oryginalnych teologów krakowskich XX i XXI wieku. Pozostaje niezmiennie związany najpierw z Papieską Akademią Teologiczną, a po jej przekształceniu, z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II. To książka o jego twórczości. Wyłania się z niej zarys syntezy – wielowątkowa teologia dialogu. Monografię i analizy głównych wątków poszukiwań dopełniają wspomnienia jego współpracowników i uczniów, ukazujące osobowość Księdza Profesora, który nie tylko pisał o dialogu, ale nade wszystko był i jest człowiekiem dialogu.

28 II 2024, godz. 17:00

ul. Bernardyńska 3, Kraków
Aula (I piętro)

Książka jest dostępna w Księgarni.