Akademickie rekolekcje wielkopostne 26–29 III 2023 i Akademicka Droga Krzyżowa 29 III 2023

akademicke_rekolekcje_wielkopostne_2023-1280.png

Akademickie rekolekcje wielkopostne

Zapraszamy wszystkich studentów do wzięcia udziału w annowych rekolekcjach wielkopostnych. Tym razem wygłosi je znany wszystkim ks. Jacek Bernacik, który przybliży nam znaczenie postaci Jonasza. Zwieńczeniem rekolekcji będzie Akademicka Droga Krzyżowa.

Dokładny plan tego czasu zostanie podany w dniach poprzedzających.

akademicka_droga_krzyzowa_2023-1280.png

Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta

jest już od dziesiątek lat wpisana w życie duchowe Krakowa. W jedności wszystkich duszpasterstw akademickich Krakowa oraz seminariów duchownych chcemy medytować drogę krzyżową naszego Pana, odkrywając w starotestamentalnym proroku Jonaszu zapowiedź śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Tegoroczne rozważania nt. „Nasz Jonasz” napisał ks. Jacek Bernacik. Nabożeństwu, które rozpocznie się przy Kolegiacie św. Anny w środę 29 marca o godz. 20:30, będzie przewodniczył Metropolita Krakowski, ks. abp Marek Jędraszewski.

Serdecznie zapraszamy nie tylko studentów i wykładowców krakowskich uczelni, ale również wszystkich mieszkańców naszego miasta.