Konferencje i wydarzenia

Kampania Red Week przypomina o prześladowaniach chrześcijan 20, 22 XI 2024

19.11.2024
Data: 20 - 22.11.2024
Miejsce wydarzenia: Sanktuarium św. Józefa w Krakowie, ul. Poselska 21; Kościół św. Bernardyna ze Sieny, ul. Bernardyńska 2, Kraków; Pola Dialogu café, biuro Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ul. Stradomska 6, Kraków
Godzina: 10:00 - 20:00
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

red_week_2024-1280.jpg

 

Setki katedr, kościołów i budynków użyteczności publicznej na całym świecie zostanie podświetlonych na czerwono. Ta symboliczna inicjatywa ma na celu wyrażenie solidarności z prześladowanymi chrześcijanami oraz zwrócenie uwagi na problem braku wolności religijnej w wielu krajach. W Polsce tegoroczne obchody Red Week odbędą się w Krakowie, gdzie zaplanowano zarówno wydarzenia modlitewne, jak i akcje edukacyjne.

20 XI 2024 (środa)
10:00–16:00
Plac bernardyński przed kościołem św. Bernardyna ze Sieny,
ul. Bernardyńska 2, Kraków

WYSTAWA „BOHATEROWIE WIARY”

W ramach ogólnoświatowej akcji „Red Week” Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” pragnie zwrócić uwagę na los prześladowanych chrześcijan. Obecnie w XXI wieku chrześcijanie są grupą religijną najbardziej prześladowaną. W wielu miejscach pokazują nam swoją odwagę i wierność Jezusowi. Dla nas są bohaterami wiary i rzecznikami pokoju, dla których wartości chrześcijańskie wynikające z relacji z Bogiem są droższe niż śmierć. Wystawa „Bohaterowie wiary” ukazuje współczesnych wyznawców Chrystusa, którzy postawili Boga na pierwszym miejscu w swoim życiu. Wyrażamy wdzięczność dobremu Bogu za ich świadectwo życia. Wierzymy, że dzięki naszym modlitwom i zaangażowaniu ludzi dobrej woli ich los w krajach prześladowań poprawi się i będą cieszyć się pełnią wolności.

20 XI 2024 (środa)
18:30
Sanktuarium św. Józefa w Krakowie,
ul. Poselska 21

MSZA ŚW. W INTENCJI PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN

W każdą trzecią środę miesiąca krakowskie biuro „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” zaprasza do uczestnictwa w eucharystii, podczas której modlitwą ogarnięci zostają prześladowani chrześcijanie. W listopadzie ten dzień wypada w okresie kampanii „Red Week”, czyli „Czerwonym Tygodniu”, kiedy w wielu świątyniach na świecie wybrzmiewa modlitwa za naszych braci i siostry. Obecni na mszy św. będą m.in.: ks. dr hab. Jan W. Żelazny, dyrektor Sekcji Polskiej PKWP, ks. Piotr Loose z Towarzystwa Ducha Świętego, Philipp Ozores, sekretarz generalny PKWP z Königstein w Niemczech (siedziba główna organizacji), Konrad Ciempka, dyrektor biura krakowskiego PKWP z pracownikami oraz wolontariuszami.

20 XI 2024, (środa)
16:00–20:00
Kościół św. Bernardyna ze Sieny,
ul. Bernardyńska 2, Kraków

PODŚWIETLENIE FASADY KOŚCIOŁA ŚW. BERNARDYNA ZE SIENY NA KOLOR CZERWONY

Tego dnia setki katedr, kościołów i budynków użyteczności publicznej na całym świecie zostanie podświetlonych na czerwono, również w Krakowie. Ta symboliczna inicjatywa ma na celu wyrażenie solidarności z prześladowanymi chrześcijanami oraz zwrócenie uwagi na problem braku wolności religijnej w wielu krajach.

22 XI 2024, (piątek)
18:30
Pola Dialogu café, krakowskie biuro Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie
ul. Stradomska 6, Kraków

SPOTKANIE „PRZEŚLADOWANI I ZAPOMNIANI? PRZYCZYNY I SKUTKI PRZEŚLADOWAŃ W XXI” PROMOCJA NAJNOWSZEGO RAPORTU PKWP NT. PRZEŚLADOWAŃ CHRZEŚCIJAN

Podczas spotkania porozmawiamy na temat obecnej sytuacji chrześcijan prześladowanych na świecie. Posłuży ku temu najnowszy raport pt. „Prześladowani i zapomniani?”, który podczas wydarzenia otrzyma każdy z uczestników.
W jakich krajach prześladowania chrześcijan są najkrwawsze? Jakie są źródła prześladowań? Czy chrześcijanie w Europie doświadczają prześladowań? Jak możemy wesprzeć naszych braci i siostry? W jaki sposób działa Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie?”
Na powyższe i inne tematy porozmawiamy z ks. dr. hab. Janem Witoldem Żelaznym, nowym Dyrektorem Sekcji Polskiej PKWP.
Spotkanie poprowadzi Damian Szmagliński.

 

Zobacz też
Red Week 2024 (pkwp.org)

 

Galeria zdjęć

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

Ta strona korzysta z plików cookies, odwiedzając ją wyrażasz zgodę na wykorzystanie ich przez serwis w celu poprawnego działania strony oraz ułatwienia korzystania z niej.

Zapisano