Wykład "Ekologia integralna"

Nowość na UPJPII - udało się zorganizować pierwszy i jedyny (na razie) cykl wykładów «Ekologii integralnej» na naszym Uniwersytecie. To wyzwanie naszych czasów ponieważ np. epidemia Covid-19 to też problem ekologiczny!!! Aby budować świat bezpieczny, czysty i zdrowy trzeba dziś na ekologii się znać!!!

Na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II realizowany jest projekt „Zintegrowany Plan Rozwoju UPJPII” i w ramach projektu organizowane są bezpłatne wykłady, szkolenia i warsztaty przygotowujące Studentów UPJPII do wejścia na rynek pracy. Szczególnie polecamy wykład „Ekologia integralna”, w którym można uczestniczyć dodatkowo poza programem studiów.

Papież Franciszek  nieustannie wzywa nas do troski o środowisko, o nasz wspólny dom. W encyklice Laudato Si nakreślił szereg wyzwań przed jakimi stoimy i zaproponował odpowiedź: Ekologia Integralna.

Ekologia integralna to próba wyjścia poza doraźne działania zmierzające do naprawy czy ochrony jakiegoś fragmentu środowiska bez zmiany naszego życia, to spojrzenie całościowe, propozycja modelu życia odrzucającego konsumpcjonizm i skrajny indywidualizm a polegającego na współpracy między ludźmi, szacunku dla stworzenia i umiarkowaniu w używania.

Jeśli jesteś:

studentką/em uzupełniających studiów magisterskich lub studentką/em II lub III roku studiów licencjackich serdecznie zapraszamy Cię na wykład (szczegółowy program dostępny po kliknięciu w jego tytuł):

1. Ekologia integralna

Szczegóły organizacyjne:

1. aby zapisać się na szkolenie wystarczy kliknąć w link https://forms.gle/2mm4CKLwde7yLbPm9 (pomimo komunikatu link jest bezpieczny) wypełnić i odesłać formularz zgłoszeniowy do 12.10.2020r.

3. wszystkie osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu są poproszone o wykonanie Początkowego Bilansu Kompetencji https://tiny.pl/7pbzh

3. następnie osoby prowadzące poszczególne warsztaty będą się kontaktowały  z uczestnikami zajęć w celu doprecyzowania harmonogramu spotkań

O zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń oraz wypełniony przez Uczestnika Początkowy Bilans Kompetencji.

Serdecznie zapraszam:

koordynator wykładu (szkolenia)

dr hab. Jerzy Brusiło OFMConv

Wydział Teologiczny UPJPII

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2020