Wykład o. dr. Andrzeja Zająca OFMConv - Czego Kościół dzisiaj oczekuje od nas? 27 IV 2019

Pokój i Dobro!

"Bądźcie świadkami piękna Boga" – powiedział papież Benedykt XVI do Rodziny Franciszkańskiej zebranej 18 kwietnia 2009 r. w Castel Gandolfo z okazji 800-lecia zatwierdzenia Reguły św. Franciszka.

W 10. rocznicę tego spotkania Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza na wykład o. dra Andrzeja Zająca OFMConv zatytułowany „Czego dzisiaj Kościół oczekuje od nas?”, który odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. (sobota) w Krakowie.

Nasze zaproszenie kierujemy do wszystkich, którym bliska jest duchowość św. Franciszka, czują się związani z wielką Rodziną Franciszkańską i pragną nauczyć się odkrywać piękno Boga każdego dnia.

Św. Franciszek na początku Reguły podkreślił: „Brat Franciszek przyrzeka posłuszeństwo i uszanowanie papieżowi Honoriuszowi i jego prawnym następcom, i Kościołowi Rzymskiemu. A inni bracia mają obowiązek słuchać brata Franciszka i jego następców”. Zapraszamy zatem do wsłuchania się w ten wyjątkowy głos Kościoła skierowany przed dziesięciu laty do całej Rodziny Franciszkańskiej.

Wykład poprzedzi Msza Święta w intencji papieża Benedykta XVI odprawiona w Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie.

Plan spotkania:
    10:00 – Msza Święta – Bazylika św. Franciszka z Asyżu w Krakowie
    11:00 – wykład „Czego dzisiaj Kościół oczekuje od nas?” – Aula bł. Jakuba Strzemię, ul. Franciszkańska 4

Wstęp wolny.