Zaproszenie na konferencję "Oswoić tabu niepełnosprawności. Od diagnozy prenatalnej do dorosłości" 6 IV 2019

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprosza na konferencję Oswoić tabu niepełnosprawności. Od diagnozy prenatalnej do dorosłości.

Czy to prawda, że bardziej boimy się choroby Alzheimera niż utraty nogi? Od czego zależy jakość życia osób, o których mówimy, że są "niepełnosprawne"? Jak się pogodzić z niepomyślną diagnozą prenatalną dla swojego dziecka i jak rozmawiać z młodzieżą, by zachęcać ją do bezinteresownej pomocy tym, którzy potrzebują pomocy?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas popularno-naukowej konferencji pt. Oswoić tabu niepełnosprawności. Od diagnozy prenatalnej do dorosłości. Organizatorem wydarzenia, które odbędzie się 6 kwietnia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Do udziału zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane problematyką ochrony życia człowieka, szczególnie nauczycieli, wychowawców dzieci i młodzieży i osoby zawodowo wspierające rodzinę w wychowaniu dziecka z niepełnosprawnością. Naszym celem jest wspólna refleksja nad miejscem osób niepełnosprawnych w społeczeństwie a także dostarczenie nauczycielom i wychowawcom materiałów dydaktycznych do pracy z dziećmi i młodzieżą na ten temat.

Do udziału w roli prelegentów zaprosiliśmy "ekspertów od teorii", czyli psychologów, pedagogów i lekarzy, którzy omówią wybrane zagadnienia z naukowego punktu widzenia. Ich wystąpienia dopełnią referaty "ekspertów od życia", czyli rodziców, dla których poruszane przez nas tematy stały się osobistym doświadczeniem. Ufamy, że taka formuła pozwoli na zaprezentowanie istotnych treści kompleksowo. Przewidujemy także czas na dyskusję.

Honorowy patronat nad konferencją Oswoić tabu niepełnosprawności sprawuje Małopolski Kurator Oświaty.

Zapisy na konferencję przyjmuje biuro Stowarzyszenia drogą mailową (biuro@pro-life.pl, w temacie: Zgłoszenie na konferencję) lub telefoniczną (12 421 08 43, wew. 110, od poniedziałku do piątku w godz. 9-15). Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje znajdują się na www.pro-life.pl. Nazwiska prelegentów i tytuły wystąpień zostały zamieszczone na dołączonym plakacie.