Konferencja European Association of Biblical Studies w Warszawie - zgłoszenia do 30 IV 2019

W dniach 11-14 sierpnia tego roku w Warszawie odbędzie się konferencja European Association of Biblical Studies.

Organizatorzy konferencji zapraszają polskich badaczy do zorganizowania specjalnych sesji, związanych z historią i charakterystyką badań biblistycznych prowadzonych w naszym kraju lub regionie Europy, a także z recepcją wątków biblijnych w polskiej kulturze. Gorąco zachęcamy Państwa do skorzystania z tej okazji do zaprezentowania polskiej biblistyki na ważnym międzynarodowym wydarzeniu naukowym.

Zgłoszenia propozycji “polskich” paneli powinny być sformułowane w języku angielskim i zawierać:

• Tytuł sesji;

• Informacje o osobach prowadzących sesję (min. 2, maks. 3 osoby): nazwiska, afiliacje, adresy mailowe;

• Słowa kluczowe (maks. 5);

• Krótki opis sesji, który zostanie umieszczony na stronie EABS (100-200 słów);

• Informacje o osobach, które wygłoszą referaty na proponowanej sesji: nazwiska, afiliacje, adresy mailowe oraz informacja, czy są one członkami EABS;

• Tytuły i krótkie abstrakty wszystkich referatów. Referaty powinny być wygłaszane w językach kongresowych, w praktyce - najchętniej po angielsku.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres ela.lazarewicz.wyrzykowska@gmail.com do 30 kwietnia 2019.

Panele lokalne z założenia są jednorazowymi wydarzeniami, jednak w razie większego zainteresowania tematem, mogą zostać przekształcone w jeden ze stałych punktów programu konferencji EABS.

Więcej informacji na temat konferencji EABS w Warszawie, członkostwa w EABS oraz istniejących paneli znajdziecie Państwo na stronie internetowej https://www.eabs.net/