Jak myśli papież Franciszek? - promocja książki 28 XI 2018

Jak myśli papież Franciszek?

Wydawnictwo Franciszkanów Bratni Zew serdecznie zaprasza na spotkanie z prof. Massimem Borghesim i ks. dr. hab. Robertem Woźniakiem! Wszystko za sprawą książki prof. Borghesiego "Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna. Dialektyka i mistyka".

Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 28 listopada 2018 r. o godz. 19.00 w auli bł. Jakuba (ul. Franciszkańska 4, wejście od strony Plant).

Wstęp wolny!

Książka prof. Borghesiego jest pozycją wyjątkową wśród wielu książek poświęconych papieżowi Franciszkowi. Borghesi analizuje biografię Bergoglia z nieco odmiennego punktu widzenia – konstruuje rzetelne studium docierając w nim do źródeł myśli Franciszka, by następnie prześledzić jej intensywny rozwój. Dzięki tej publikacji możemy nie tylko prześledzić intelektualny i duchowy rozwój Bergoglia, ale też lepiej zrozumieć obecną działalność papieża, jego troskę o ubogich i odrzuconych, niestrudzoną posługę duszpasterską i przeprowadzane przez niego reformy.

Do zobaczenia!

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2018