Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

SZÓSTE SALEZJAŃSKIE DIALOGI O WYCHOWANIU - "Zmaganie o młodego człowieka i kto sędziuje ten mecz?" 7 IV 2018

 

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie, razem z Salezjańską Inspektorią św. Jacka zaprasza na szóste Dialogi o wychowaniu.

Miejsce: Kraków, ul. Tyniecka 39

Termin: 7 kwietnia 2018 roku (sobota)

Rozpoczęcie sympozjum: godz. 9.00

Sympozjum łączą dwie rocznice. Pierwsza to stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, a drugą jest sto lat początków dzieła salezjanów w seminarium przy ul. Tynieckiej 39.

Tegoroczny Dialog 6 tytułujemy: Zmaganie o młodego człowieka i kto sędziuje ten mecz?

W czterech blokach przedstawimy historię i misję wychowawczą dzieła: formację seminaryjną, działalność oratoryjną, ewangelizację poprzez muzykę i teatr. Segment Podialogujmy…, będzie dawał możliwość włączenia się audytorium Dialogu 6, w dyskusję nad przygotowywanym XV Zwyczajnym Synodem Biskupów na temat młodzieży. Jedno z pytań ankiety skierowanej do Kościołów lokalnych brzmi: Jak pomóc młodym ludziom patrzeć w przyszłość z ufnością i nadzieją, wychodząc z bogactwa chrześcijańskiej pamięci Europy? (http://episkopat.pl/ankieta-z-dokumentu-przygotowawczego-przed-synodem-biskupow-nt-mlodziezy/). Pytanie to uczynimy przedmiotem naszego namysłu.

Program na stronie: http://www.dialogi.donbosco.pl/dialog6/

 

Rekrutacja

Wirtualny Dziekanat

Przejdź na stronę

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2019