Zaproszenie do współtworzenia publikacji nt. Duszpasterstwa młodzieży w Polsce

Polskie Stowarzyszenia Pastoralistów wraz z Radą KEP ds. Młodzieży przygotowuje monografię naukową, do tworzenia której zapraszamy zarówno teologów, jak też przedstawicieli nauk społecznych. W publikacji mają się znaleźć artykuły ukazujące aktualny obraz duszpasterstwa młodzieży w Polsce, cechy współczesnej młodzieży oraz aktualne konteksty jej życia. Pragniemy też ukazać biblijno-teologiczne podstawy duszpasterstwa młodzieży, jak również problematykę tożsamości i formacji duchownych duszpasterzy młodzieży oraz animatorów świeckich. Chcemy też zaprezentować 6 wymiarów duszpasterstwa młodzieży:

• Duszpasterstwo indywidualne (spowiednictwo i rozmowa duszpasterska)
  • Grupy i ruchy religijne
  • Lekcje religii, katechezy parafialne
  • Rekolekcje szkolne
  • Ewangelizacja stadionowo-uliczna
  • Media społecznościowe

Osoby zainteresowane zamieszczeniem artykułu w przygotowywanej pracy prosimy o przesłanie proponowanego tytułu i abstraktu do 5. lutego 2018 r. poprzez formularz zgłoszeniowy: https://goo.gl/forms/XOQLpxrYsQH5IPXG2

Autorzy, których propozycje Komitet Naukowy monografii zakwalifikuje do publikacji zostaną poinformowani indywidualnie poinformowani o wymaganiach wydawniczych. Jednocześnie informujemy, że tekst w wersji ostatecznej należy złożyć do 23 marca 2018 r.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2018