Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

Zmarł ks. dr Kazimierz Kaczmarczyk 24 I 2018

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł ks. dr Kazimierz Kaczmarczyk (1953–2018) wykładowca teologii moralnej na Wydziale Teologicznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie).

Ks. dr Kazimierz Kaczmarczyk w latach 1974-1980 studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie. Przygotował i obronił pracę magisterską z teologii moralnej pod kierunkiem ks. bpa Stanisława Smoleńskiego. W roku 1982 uzyskał tytuł licencjata kanonicznego w zakresie teologii moralnej także pod kierunkiem ks. bpa Stanisława Smoleńskiego. Natomiast w 1989 roku uzyskał stopień doktora nauk teologicznych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Ksiądz Władysław Wicher, teolog moralista polski (1888-1969). Działalność naukowo-pedagogiczna”, której promotorem był ks. prof. dr hab. Jan Kowalski. Był asystentem, a później adiunktem w Katedrze Teologii Moralnej na Wydziale Teologicznym PAT. Pełnił funkcję sekretarza Wydziału Teologicznego PAT i jednocześnie funkcję sekretarza Rady Wydziału Teologicznego PAT. 

Uroczystości pogrzebowe:

Importa: w piątek 26 stycznia o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Bachowicach.

Msza św. pogrzebowa: w sobotę 27 stycznia o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Rajbrocie (diec. tarnowska)

REQUIESCAT IN PACE

Rekrutacja

Wirtualny Dziekanat

Przejdź na stronę

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2020