XIV SYMPOZJUM BIBLIJNE „Stworzył ich mężczyzną i kobietą” 23 II 2017

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na XIV SYMPOZJUM BIBLIJNE „Stworzył ich mężczyzną i kobietą"

Kiedy: 23 lutego 2017 roku (czwartek)

Gdzie: WSD Kapucynów, ul. Loretańska 11, Kraków

Początek spotkania: godz. 9.00

Prelegenci: ks. prof. dr hab. Tomasz Jelonek, p. dr Danuta Piekarz, p. dr Maria Zboralska, ks. dr Paweł Gałuszka, br. dr Ksawery Knotz OFMCap

Organizatorzy:

Wyzsze Saminarium Duchowne Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów - Prowincji Krakowskiej

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Plan sympozjum:

9.00 Otwarcie sympozjum
br. mgr lic. Łukasz Stec OFMCap - rektor WSD Kapucynów

9.10 Płeć jako dar i zadanie - ks. prof. Tomasz Jelonek (UPJPII, Kraków)

9.40 Miłość nieskażona przez zło. Relacja oblubieńcza w Pieśni nad Pieśniami - dr Danuta Piekarz (UJ i UPJP II, Kraków)

10.10 Teologia ciała Jana Pawła II - dr Maria Zboralska (redakcja czasopisma Miłujcie się, Poznań)

10.40 Przerwa

11. 10 Tajemnica kobiecości i męskości - perspektywa osoby i jej powołanie do miłości w nauczaniu Jana Pawła II - ks. dr Paweł Gałuszka (UPJPII, WSD arch. krakowskiej)

11.40 Realizacja sakramentu małżeństwa a współżycie seksualne małżonków - br. dr Ksawery Knotz (wykładowca WSD Kapucynów)

12.15 Panel
moderator: br. dr Mariusz Kaczmarski OFMCap - wicerektor WSD Kapucynów

12.40 Podsumowanie
br. mgr lic. Łukasz Stec OFMCap - rektor WSD Kapucynów

Plakat:

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2017